Slatka tajna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slatka tajna

Recepti i slatke tajne kulinarstva
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 TORTA VESELA ANNA

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 138
Join date : 09.02.2012
Age : 38
Lokacija : split

TORTA VESELA ANNA Empty
PostajNaslov: TORTA VESELA ANNA   TORTA VESELA ANNA I_icon_minitimeuto vel 04, 2014 9:33 am

TORTA VESELA ANNA Anina-10

Sastojci:

Podloga:

25 komada keksa Petit Beurre – samljevenih (cca 19 dag)
10 dag rastopljenog maslaca  
2 jušne žlice kristal šećera (ravne)

Krema:

1 kg Philadelphia sirnog namaza (ili slično)
 4  jaja
 5 jušnih žlica kristal šećera (ravne)
1 paketić vanilin šećera

Preljev:

2 komada kiselog vrhnja od 200 ml
2 jušne žlice kristal šećera (ravne)  
2 paketića vanilin šećera

Priprema:
Težina: Jednostavno
Pećnicu staviti grijati na 200 C.
1
Kekse samljeti i promiješati sa šećerom i rastopljenim maslacem. Smjesu staviti u okrugli kalup za torte (promjera 28 cm) koji smo obložili papirom za pečenje i utisnuti na dno kalupa. Smjesa će biti malo suha i mrviti će se al to nas ne treba zabrinjavati, kasnije će se povezati tijekom pečenja.
2
Jaja miksati sa šećerom i vanilin šećerom tek toliko da se smjesa poveže (oko 3 minute), dodati smjesu sira, pa najprije promiješati ručno a zatim i mikserom da se sve skupa poveže (vremenski kao i prije – 3 minute).
3
Izliti smjesu u kalup na pripremljenu podlogu i peći u zagrijanoj pećnici oko 25 minuta na srednjoj prečki.
4
Kiselo vrhnje promiješati sa šećerom i vanilin šećerom. Kad je torta pečena izvaditi je iz pećnice i preliti je sa preljevom. Staviti tortu u pećnicu, ugasiti temperaturu (vrata zatvoriti) i ostaviti da torta tako stoji još 10 minuta. Nakon toga otvoriti vrata od pećnice i ostaviti tortu da se ohladi.
5
Ohlađenu tortu držati 5-6 sati u hladnjaku prije posluživanja. I onda poslužiti i uživati !!!

Posluživanje
Ja sam radila ovaj put sa Philadelpia namazom, al možete koristiti i neki drugi sirni namaz, kao i kombinacju svježeg sira i sirnog namaza u omjeru pola-pola. Isprobala sam i ove druge kombinacije i isto je jako fino, mada je meni najfinija sa Philadelphiom ali ipak Vama ostavljam na izbor (kako više volite) What a Face
[Vrh] Go down
https://slatkatajna.forumhr.com
 
TORTA VESELA ANNA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NARANČA TORTA
» BEČKA TORTA
» ČOKOFER TORTA
» MILERAM TORTA
» ...SNICKERS TORTA...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Slatka tajna :: Slatka tajna :: Recepti :: Torte-
Forum(o)Bir: