Slatka tajna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slatka tajna

Recepti i slatke tajne kulinarstva
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Proso s bundevom

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 138
Join date : 09.02.2012
Age : 38
Lokacija : split

Proso s bundevom Empty
PostajNaslov: Proso s bundevom   Proso s bundevom I_icon_minitimeuto lis 22, 2013 5:31 pm

Još odmalena sam upoznala makrobiotiku. Naučila što su mahunarke i žitarice i kako se od njih mogu napraviti vrlo različita i originalna jela. Ovo je jedan od mojih najdražih makrobiotičkih recepata, kojeg sam malo preradila po svom.
Proso s bundevom 74d58410

PRIPREMA:cirka 60 minuta

Sastojci za 4 osobe:
300 gr prosa
300 gr očišćene bundeve
sojin umak
maslinovo ulje
  češnjak, sol, timijan, đumbir, chili

1
Proso oprati, osušiti i malo popržiti na suhoj tavi (kako se ne bi raspao tijekom kuhanja).
2
Na maslinovom ulju popržiti 2 režnja češnjaka, 2 komadića svježeg đumbira, prstohvat timijana i chili. Dodati bundevu narezanu na kockice i popržiti minutu, dvije, pa dodati proso.
3
Uliti 6 dcl vode i 1 dcl sojinog umaka, kad zakuha poklopiti i kuhati bez podizanja poklopca malo više od 15 minuta.
4
Izvaditi đumbir i češnjak, te premijestiti u vatrostalnu zdjelu. Na vrh preliti žlicu, dvije maslinovog ulja. Peći na 190 stupnjeva poklopljeno folijom oko 20 minuta, nakon toga bez folije još dodatnih 10 minuta.

...DOBAR TEK...
[Vrh] Go down
https://slatkatajna.forumhr.com
 
Proso s bundevom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» KUGLOF SA BUNDEVOM

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Slatka tajna :: Slatka tajna :: Hrana i zdravlje-
Forum(o)Bir: