Slatka tajna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slatka tajna

Recepti i slatke tajne kulinarstva
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 138
Join date : 09.02.2012
Age : 38
Lokacija : split

PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES Empty
PostajNaslov: PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES   PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES I_icon_minitimeuto stu 18, 2014 11:01 am

PAPRENJACI  ILI GINGERBRAD COOKIESSmile Joooj, one kupovne obozavam, i jedva sam čekala kad ću se malo izvježbat s keksićima da sama složim domaću inačicu. Kažu "prvi mačići se bacaju u vodu", ali s ovim sam pobila svaku predrasudu i svoj strah da nikad necu znati ispeći doooobre keksiće. Pri degustaciji, neki su rekli "mmmedenjaci", neki "mmmm…paprenjaci", neki "mmmmirisni keksi"... Šta ćete Vi prepoznati u njima ne znam, ali "mmmmm" sigurno!!!


PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES Ceb9d910


SASTOJCI:

mmmmmirišiiiiii

30 dag brašna (pola glatko, pola integralno)  
10 dag maslaca ili margarina  
2 žlice livadskog ili bagrem meda  
1 jaje  
5 žlica šećera  
1 vanilin šećer ili  2 žličice vanilin arome(može i burbon ili limun vanili šećer)  
prstohvat soli  
1/2 vrečice praška za pecivo  
1 žličica cimeta  
1 žlica čokolade u prahu  
1 ravno puna žlica začina za medenjake ili paprenjake ili ako to nemate  (1 ravno puna žlica začina u prahu: klincic, muškatni orascic, đumbir)
 naribana korica limuna/naranče

PRIRPREMA:

1
prosijano brašno + prašak za pecivo + čokolada u prahu + sol + šećer + vanilin šećer + svi začini. Suhoj smjesi dodati malo omekšali maslac ili margarin u listićima (ne otapati!!), med i naribanu koricu limuna/ naranče. Dlanovima istrljajte sve skupa u mrvicastu smjesu, nek bude ravnomjerno, bez vecih i manjih mrvica. Dodati jaje i sve dobro sjedinti u mekano tijesto koje se više ne lijepi za dlanove. Dok mijesite, po potrebi dodajte jos malo brasna ili vode.
zamotajte smjesu u plasticnu foliju ili stavite u vrecicu i pustite ju da odstoji u hladnjaku par sati ili preko noći.

2
Tijesto izvadit iz frizidera, pola sata ga ostavite da se malo smekša (ja ga podijelim na 3 dijela da brže smekša pa ga opet vratim u cjelinu).

3
Ako nemate mašinu za mljevenje s nastavcima za kekse (s kojom ide ko od šale i nema ostataka tijesta koje se stalno treba ponovo mijesiti u cjelinu), kalupima po želji izrezujte keksice i slažite na plitki lim/protvan od pečnice koji je pokriven pek papirom. između keksica ostavite malo razmaka da se ne slijepe pri pečenju.

4
Peći na 180 stupnjeva u prethodno zagrijanoj pečnici, cca 10-12 min, ovisno o debljini keksa. nemojte ih predugo peći, ne smiju se zapeći, radije ih izvadite makar vam se čine nedovoljno pečeni jer se vani, pri susenju stvrdnu u predivno prhko tijesto.
pospremite ih u limenu kutiju.



rendeer ***ja sam ih jos tople stavila u limene kutijice, pa smo odmah navalili… Smile
pokupila sam sve pohvale, ali cini mi se da sam najsretnija bila ja, preponosna na svoje prve keksice…*** santa
[Vrh] Go down
https://slatkatajna.forumhr.com
 
PAPRENJACI ILI GINGERBRAD COOKIES
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ...Blueberry Cookies...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Slatka tajna :: Slatka tajna :: Recepti :: Kolači-
Forum(o)Bir: