Slatka tajna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slatka tajna

Recepti i slatke tajne kulinarstva
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 138
Join date : 09.02.2012
Age : 38
Lokacija : split

KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE Empty
PostajNaslov: KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE   KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE I_icon_minitimeuto stu 04, 2014 9:34 am

KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE Kriske10

king Biskvit od pistacija je dao ovom kolacu jednu posebnu notu. Kombiniran sa mousse-om od zelenog caja i dodatnim mousse-om od vanilije, razveselio je danas nekolicinu nepristalica kremastih kolaca u koje cesto spadam i sama. study

SASTOJCI ZA BISKVIT:

110 gr pecenih mljevenih pistacija  
110 gr maslaca 
110 gr kristal secera  
1/2 zlicice soli  
2 srednja jaja  
30 gr svenamjenskog brasna

MOUSSE OD VANILIJE:

 1 pakovanje mousse-a (77 gr)  
250 ml mlijeka

ako nemožete nači pakiranje evo kako uraditi:

SASTOJCI:i:

- 300 g kvalitetne bijelečokolade, grubo sjeckane
- 3 jaja
- 1/4 šalice (55 g) šećera
- 300 ml vrhnja za šlag
PRIPREMA:

Čokoladu lomljenu ili nasjeckanu na jednake komadiće stavite u zdjelu iznad vode i otopite na pari. Polagano miješajte dok se potpuno ne rastopi. Kada ste gotovi, zdjelu ostavite sa strane i pustite da se čokolada polako hladi.

Za to vrijeme oko pet minuta tucite jaja i šećer električnom miješalicom u drugoj posudi dok ne dobijete duplu količinu i šećer se ne osjeća pod prstima. Zatim dodajte ohlađenu čokoladu i kakao te sve još jednom dobro promiješajte.

Na kraju trebate istući vrhnje za šlag u posebnoj zdjeli prema uputama na pakiranju. Kada je vrhnje gotovo, polako ga umiješajte u čokoladu kuhačom ili silikonskom žlicom. Nije preporučljivo koristiti pjenjaču niti miksati.

Za francusku varijantu čokoladnog moussea možete staviti žlicu konjaka u čokoladu kod otapanja. Bezalkoholna je varijanta dodavanje malo ekstrakta vanilije ili kuhane kave.

MARMELADA OD JAGODA:
:
200 gr marmelade od jagoda  
40 gr sereca  
1 listic zelatine (2 gr)

MOUSSSE OD ZELENOG ČAJA:

4 vrecice zelenog caja (8 gr)  
60 ml kljucale vode  
2 listica zelatine (4 gr)  
130 gr bijele cokolade  
250 ml vrhnja za slag

ZA UKRAŠAVANJE:

 malo pistacija i bijele cokolade


PRIPREMA:

1 BISKVIT OD PISTACIJA:


Pecnicu zagrijati na 170C.
Putar i secer umutiti mikserom, dodati jaja i jos malo miksati. Pistacije pomjesati sa prosijanim brasnom i solju, pomalo dodavati u gornju smjesu i sve zajedno miksati.
Smjesu rasporediti u kalup oblozen pek-papirom i peci u zagrijanoj pecnici na 170C - meni su trebale 24 minute.
Biskvit izvaditi iz kalupa i dozvoliti mu da se skroz ohladi.

2 VANILIJA MOUSSE:

Mousse pripremiti po uputama sa pakovanja. Ja sam koristila Dr. O. po cijem receptu se prah pomijesa sa 250 ml hladnog mlijeka i umuti mikserom.

kalup obloziti novim listovima pek-papira tako da im krajevi vire van kako bi se kasnije kolac lakse izvadio i sjekao. Biskvit prenesti nazad u kalup, po njemu ravnomjerno nanijeti mousse od vanilije i ostaviti u zamrzivacu oko sat vremena da se stegne.

3 MARMELADA OD JAGODA:

Listic zelatine namociti u malo vode na 5 minuta. Marmeladu zakuhati na laganoj vatri zajedno sa secerom, mjesajuci. Dodati joj iscjedjeni listic zelatine, sve zajedno promijesati i ostaviti da se ohladi.
Ohladjenu nanijeti po mousse-u od vanilije i ostaviti u zamrzivacu na sat vremena

4 MOUSSE OD ZELENOG ČAJA:

Caj istresti iz vrecica, preliti kljucalom vodom i ostaviti da tako odstoji oko pola sata; potom ga iscjediti kroz malo cjedilo.

Bijelu cokoladu otopiti na laganoj vatri.
Od 250 ml vrhnja za slag  odvojiti cetvrtinu i zagrijati ga. U zagrijano ubaciti 2 listica zelatine i dodati u procjedjenu vodicu od zelenog caja. U ovu smjesu sada dodati i otopljenu bijelu cokoladu te sve zajedno promjesati.

Ostatak vrhnje mikserom sada umutiti u cvrsti slag. Trecinu slaga dodati u gornju smjesu sa cokoladom i dobro promjesati. Sada lagano zlicom umijesati i ostatak slaga. Smjesu posuti po marmeladi od jagoda, prekriti plasticnom folijom i ostaviti u zamrzivacu naredna dva sata da se sve zajedno stegne.

NAPOMENA: jacina boje moussa ce ovisiti o kvaliteti zelenog caja. Meni su ovaj putra trebale 4 vrecice caja da bih dobila ovu nijansu zelene boje. Prosli puta sam koristila nesto kvalitetniji zeleni caj i trebale su mi samo dvije vrecice koje su rezultirale nesto intenzivnijom i vise pastelnom nijansom zelene boje.

5 KRISKE OD PISTACIJA:

Kolac izvaditi iz zamrzivaca pomocu pek-papira, rezati na kriske, i ukrasiti komadicima pistacija i bijele cokolade. Nakon rezanje, kolac se moze jos neko vrijeme ostaviti u frizideru da malo "otpusti" prije posluzivanja. What a Face :24:


Zadnja promjena: Admin; ned vel 15, 2015 3:32 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
https://slatkatajna.forumhr.com
M3d3n@




Broj postova : 2
Join date : 19.11.2014

KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE Empty
PostajNaslov: OVAJ KOLAČ JE VRH   KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE I_icon_minitimesri stu 19, 2014 10:48 am

DRAGA ADMINKO. MORAM DA TI POHVALIM OVAJ KOLAČ RADILA SAM GA DVA PUTA I NE DA JE IZVRSTAN NEGO JE SAVRŠENNN,REKLI SU MOJI UKUČANI PREKOKRAŠANNNN cheers ZAHVALJUJEM TI JOŠ JEDNOM NA OVIM SJAJNIM RECEPTIMA I OVOM PREDIVNOM FORUMU,ŽELJNO IŠČEKUJEM TVOJE NOVE RECEPTE flower
[Vrh] Go down
 
KRIŠKE OD PISTACIJA SA MOUSSEM-om OD ZELENOG ČAJA I VANILIJE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SAVRŠENA KREMA OD VANILIJE
» Preljev za salatu od naranče, vanilije, meda i jogurta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Slatka tajna :: Slatka tajna :: Recepti :: Kolači-
Forum(o)Bir: