Slatka tajna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slatka tajna

Recepti i slatke tajne kulinarstva
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Moji mirisni Božićni medenjaci

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj postova : 138
Join date : 09.02.2012
Age : 38
Lokacija : split

Moji mirisni Božićni medenjaci Empty
PostajNaslov: Moji mirisni Božićni medenjaci   Moji mirisni Božićni medenjaci I_icon_minitimepet pro 21, 2012 8:07 pm

PripremaTežina:Jednostavno
1
Pomiješati sve suhe sastojke (brašno, prašak za pecivo,čokolada u prahu, sol,šećer, vanilin šećer i začini) u jednoličnu smjesu.

2
Dodati omekšali maslac narezan na listiće, med i naribanu koricu naranče.Zamijesiti u ravnomjernu mrvičastu smjesu.

3
Dodati jaje i sve dobro zamijesiti u tijesto da se ne lijepi za dlanove.Dok mijesite po potrebi dodati još vode ili brašna dok ne dobijete elastičnu loptu.
4
Tijesto zamotati u prozirnu foliju i pustiti da odstoji u hladnjaku par sati ili preko noći.
5
Tijesto izvaditi iz hladnjaka i ostaviti pola sata na sobnoj temperaturi da omekša.
6
Razvaljati tijesto i rezati na modlice. Stavljati peći na 180 stupnjeva oko 10-12 minuta. Ispadne puuuuuna zdjela mirisnih keksića!
Sastojci 15 dag INTEGRALNOG BRAŠNA 15 dag MEKOG BRAŠNA 10 dag MASLACA 2 žlice MEDA 1 JAJE 5 žlica SMEĐEG ŠEĆERA (MOŽE I BIJELI) 1 VANILIN ŠEĆER 1 PRSTOHVAT SOLI 0,5 vrećice PRAŠKA ZA PECIVO 1 žličica CIMETA 1 žlica ČOKOLADE U PRAHU NARIBANA KORICA 1 NARANČE 1 žlica ZAČINA (Kotany) ZA MEDENJAKE
[Vrh] Go down
https://slatkatajna.forumhr.com
 
Moji mirisni Božićni medenjaci
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Slatka tajna :: Slatka tajna :: Recepti :: Kolači-
Forum(o)Bir: